Gabinety rehabilitacyjne

Głównym celem szeroko pojętej rehabilitacji w naszym Domu jest poprawa lub utrzymanie możliwie najwyższego poziomu sprawności fizycznej. Mieszkańcy będą mieli zapewnioną rehabilitację z zakresu fizykoterapii, hydroterapii i kinezyterapii. Nowoczesna wanna z hydromasażem dostosowana jest do osób niepełnosprawnych. Dzięki mobilnemu podnośnikowi, możliwy jest transport pacjenta bezpośrednio z jego łóżka.

Gabinet Fizykoterapii został wyposażony w najwyższej klasy sprzęt z zakresu elektroterapii, magnetoterapii, laseroterapii, światłolecznictwa i ultradźwięków.
Sala rehabilitacji ruchowej umożliwi terapię wszystkich schorzeń narządu ruchu. Dysponuje m. in. UGUL-em ( Uniwersalny Gabinet Usprawniania Leczniczego), poręczami do nauki chodu, drabinką szwedzką, rowerami stacjonarnymi, stolikiem do usprawniania funkcji ręki, materacami gimnastycznymi z pełnym wyposażeniem, takim jak: gumy, taśmy, piłki, kliny.

Osobom leżącym, nie mogącym czynnie uczestniczyć w terapii, zapewniamy również rehabilitację przyłóżkową, dostosowaną indywidualnie do potrzeb i oczekiwań mieszkańca.

W ramach rehabilitacji grupowej proponujemy naszym podopiecznym rekreację na świeżym powietrzu: gimnastykę poranną, czy spacery z użyciem kijków do Nordic Walking.