O nas

Misją naszego Domu jest zapewnienie mieszkańcom całodobowej opieki oraz zaspokojenie ich potrzeb bytowych, opiekuńczych, terapeutycznych, społecznych i religijnych na poziomie obowiązujących standardów w atmosferze życzliwości.

Dom Pomocy Społecznej w Skierniewicach jest samodzielną jednostką organizacyjną Miasta Skierniewice na prawach powiatu, nie posiadająca osobowości prawnej. Dom jest jednostka ponad lokalną, stałego pobytu, przeznaczona dla 64 osób w podeszłym wieku oraz przewlekle somatycznie chorych.

Misją naszego Domu jest zapewnienie mieszkańcom całodobowej opieki oraz zaspokojenie ich potrzeb bytowych, opiekuńczych, terapeutycznych, społecznych i religijnych na poziomie obowiązujących standardów w atmosferze życzliwości. Dom jest otwarty dla rodzin i przyjaciół, a osoby odwiedzające naszych domowników mogą korzystać z pokoju gościnnego.

Nasza placówka dysponuje również gabinetem medycznej pomocy doraźnej, salą do rehabilitacji medycznej, pracowniami terapii zajęciowej, kuchenką pomocniczą, pralnią i palarnią. Wszechstronna opieka terapeutyczna, kulturalno-oświatowa i medyczna, a także rekreacyjne usytuowanie Domu wpływają na zapewnienie Mieszkańcom dogodnych i komfortowych warunków życia w domowej atmosferze.